ZABIEGI TWARZY I SZYI

Lifting twarzy i szyi

Lifting twarzy polega na przywróceniu owalu twarzy i redukcji zmarszczek i fałów skóry, które powstają w wyniku utraty jędrności i elastyczności skóry. 

Często lifting obejmuje także tkanki szyi. Cięcie wykonuje się od skroni ukryte we włosach, następnie przechodzi ono wzdłuż ucha, wokół płatka ucha, az do okolicy za uchem. Wykonuje się plastykę mięsni i tkanek miękkich twarzy - mięśnie dolnej części twarzy są unoszone i ścieśniane, natomiast nadmiar skóry jest usuwany.

Zabieg wykonuje się w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym a czas jego trwania w zależności od stopnia jego skomplikowania wynosi od 2 do 5h.

Przez okres ok. 2 tygodni należy nosić opaskę uciskową. Obrzęki i zasinienia najczęściej ustępują po ok. 2 tygodniach, ale mogą utrzymywać się znacznie dłużej. W okresie rekonwalescenci należy unikać wysiłku fizycznego i uprawiania sportów.

Znamiona, brodawki, blizny i inne zmiany skórne.

Każdy człowiek posiada jakieś znamię lub pieprzyk. Większość tych zmian, to zmiany łagodne, ale często zapominamy, że niektóre z nich mogą być zagrożeniem dla naszego zdrowia. Każda zmiana skórna może zostać usunięta. Po usunięciu zostanie wykonane badanie histopatologiczne, czy nie jest to zmiana nowotworowa.

Korekcja powiek

Zabieg korekcji powiek polega na usunięciu nadmiaru skóry i ewentualnie tkanki tłuszczowej. Standardowo wykonuje się nacięcia w naturalnej linii powiek: 

zgięciu górnej powieki i tuż pod linią rzęs powieki dolnej. Zabieg ten trwa od 1-2h w zależności od stopnia jego skomplikowania. Zaraz po zabiegu można wyjść do domu.

Okres rekonwalescencji trwa ok. 1 tygodnia, a szwy są usuwane w 5 dobie pooperacyjnej. Niewielki obrzęk powiek może się utrzymywać nawet przez kilka tygodni. 

Blizny pozostają różowe przez kilka miesięcy, następnie bledną i stają się praktycznie niewidoczne.

Korekcja nosa

Zabieg korekcji nosa może dotyczyć części chrzęstnej (miękkiej) czyli czubka nosa, usunięcia garbu lub całkowitej korekcji nosa kostnego i chrzęstnego. Jeśli nos jest krzywy lub występują problemy z oddychaniem przez nos, to może to świadczyć o skrzywieniu przegrody nosa – naprawa skrzywionej przegrody jest wykonywana przez laryngologa, ale może być wykonana podczas jednego znieczulenia.

Czas trwania zabiegu w zależności od zakresu operacji i stopnia jej skomplikowania wynosi od 2 do 4h. Operację wykonuje się najczęściej w znieczuleniu ogólnym. Wiąże się to z jednodniowym pobytem w klinice. Po zabiegu szwy są usuwane w 7 dobie, a opatrunek gipsowy (zakładany w przypadku operacji części kostnej) po 10 dniach. Należy unikać urazów i wysiłków fizycznych przez okres ok. 6 tygodni.

Korekcja uszu.

Zabieg jest wykonywany najczęściej w przypadku zbyt dużych bądź odstających uszu. Niekiedy wymagana jest korekcja innych deformacji małżowiny usznej, która może być spowodowana np. urazem.

Zabieg wykonywany jest przeważnie w znieczuleniu miejscowym i trwa w zależności od jego skomplikowania od 1 do 2 h. Zaraz po zabiegu pacjent wraca do domu. Specjalną opaskę uciskową nosi się przez ok. 4 tygodnie.

Korekta blizny

Zabieg korekty blizny odbywa się w znieczuleniu miejscowym i trwa w zależności od jego skomplikowania od 30min do 1,5 h. Zabieg polega  najczęściej na  wycięciu starej blizny i ponownym zszyciu w taki sposób, aby skorygować poprzednio istniejącą deformację. Po zagojeniu „nowej” blizna będzie prawie  niewidoczna. Cena zabiegu uzależniona jest od jego zakresu i wynosi od 1000 do 3900

inne zabiegi

ZABIEGI PELLAVE

ZABIEGI LED

KOSMETOLOGIA