Zabiegi piersi

Powiększanie piersi
Powiększanie piersi zwane jest również zabiegiem augmentacji czy mammoplastyki. Zabieg ten polega na chirurgicznym umieszczeniu implantów pod każdą piersią w celu zwiększenia jej rozmiaru i poprawy kształtu. Zabiegom powiększania piersi poddają się kobiety mające zbyt małe, w ich mniemaniu, piersi. Metoda ta pozwala także na korekcję niewielkiego stopnia opadania piersi.
Implanty dzielimy na okrągłe i anatomiczne - naturalne jak kropla. Implanty mogą być umieszczane pod gruczołem, pod mięśniem lub częściowo pod mięśniem. Zabieg powiększania piersi trwa ok. 1 - 1,5 h, odbywa się w znieczuleniu ogólnym i po zabiegu pozostaje się przez jedną noc pod obserwacją lekarską. Okres rekonwalescencji wynosi ok. 6 tygodni. W tym okresie zabronione jest dźwiganie, uprawianie sportów i wykonywanie znacznych wysiłków fizycznych. Pracę zawodową, jeśli nie wymaga wysiłku fizycznego można podjąć po ok. 2 tygodniach.

Zmniejszanie piersi
Zbyt duże piersi niosą ze sobą ryzyko problemów zdrowotnych. Mogą nadmiernie obciążać kręgosłup i plecy. Powodują trudności w doborze bielizny i ubrań oraz utrudniają codzienne życie. Zmniejszenie piersi w istotny sposób poprawia komfort zarówno fizyczny jak i psychiczny.
Zabieg zmniejszania piersi trwa ok 2 - 3 h, odbywa się w znieczuleniu ogólnym i po zabiegu pozostaje się przez jedną noc pod obserwacją lekarską. Zabieg ten polega na wycięciu nadmiaru tkanki i skóry piersi oraz wymodelowanie kształtu piersi. Okres rekonwalescencji wynosi ok. 6 tygodni. W tym okresie zabronione jest dźwiganie, uprawianie sportów i wykonywanie znacznych wysiłków fizycznych. Pracę zawodową, jeśli nie wymaga wysiłku fizycznego można podjąć po ok. 2 tygodniach.

Ginekomastia
Ginekomastia czyli przerost męskich gruczołów piersiowych. Zabieg ten polega na usunięciu nadmiaru tkanki z obszaru piersi oraz nadmiaru skóry gdy zajdzie taka potrzeba. W przypadku nadmiaru  tkanki gruczołowej piersi niezbędne jest jej wycięcie, natomiast w przypadku, gdy ginekomastia jest spowodowana nadmiarem tkanki tłuszczowej stosujemy zazwyczaj liposukcję. Czasami wskazane jest połączenie obu technik.
Zabieg ten trwa ok 1 - 1,5 h, odbywa się w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym i po zabiegu pozostaje się przez jedną noc pod obserwacją lekarską. Okres rekonwalescencji wynosi ok. 6 tygodni. W tym okresie zabronione jest dźwiganie, uprawianie sportów i wykonywanie znacznych wysiłków fizycznych. Pracę zawodową, jeśli nie wymaga wysiłku fizycznego można podjąć po ok. 2 tygodniach.

inne zabiegi

ZABIEGI PELLAVE

ZABIEGI LED

KOSMETOLOGIA