Masaże Relaksacyjne

Czy wiecie że masaż to nie tylko relaks? Może być czasem przyjemności  i rozluźnienia ale też może uzupełniać bądź być głównym  narzędziem poprawy zdrowia, zarówno fizycznego jak i psychicznego.

Masaż to wspaniały sposób na redukcję stresu. Efektem masażu jest:

 • Zmniejszenie napięcia i niepokoju
 • Głębszy i spokojny sen dający regenerację
 • Zwiększenie siły witalnej
 • Wzrost koncentracji
 • Lepszy nastrój i ogólne samopoczucie
 • Redukcja zmęczenia fizycznego i psychicznego poprzez redukcję poziomu kortyzolu
 • Głęboki relaks i regeneracja całego organizmu
 • Uwolnienie endorfin - naturalnych substancji poprawiających samopoczucie i zmniejszających ból oraz oksytocyny - hormonu przyjemności

Masaż hawjski Lomi-Lomi Nui (głęboki relaks i odprężenie), 90/120 minut

Masaż lomi lomi nui wywodzi się z Hawajów i jest masażem świątynnym. Bardzo głęboki relaks ciała i umysłu pozwala na doświadczenie esencji swojego potencjału. Daje to możliwość  doświadczenia transformacji na poziomie emocji i ducha. Charakterystyczne długie i taneczne ruchy masażysty, praca przedramionami, chusty, świece oraz indywidualnie dobrana muzyka i olejki  sprawiają że klient możne bardzo głęboko się rozluźnić i doświadczyć przyjemności tego masażu.

Dotyk lomi lomi jest pełen miłości i akceptacji - czy nie tego szukamy? Powrotu do łona matki, ciepłej jej dłoni i miłości bezwarunkowej? Ten przepiękny masaż to bardzo głębokie i karmiące doświadczenie na każdym poziomie.  Jest to mój ulubiony i pierwszy masaż, którego się uczyłam. Polecam by wziąć sesje 3-5 masaży, by poczuć trwałą zmianę w naszym życiu, nie tylko ciele i umyśle.
Poniżej kilka sugestii w jakich stanach i problemach mogą takie sesje być wspierające i dać najpierw ulgę, potem uwolnienie i transformacje.

W jakich  stanach czy dolegliwościach masaż lomi lomi nui jest polecany przeze mnie:

- cierpisz na przemęczenie, stres i napięcie mięśniowe; masz kłopoty ze snem
- przeżywasz trudny okres w życiu i potrzebujesz wesprzeć ten proces
- masz napięte ciało, sztywny pancerz, który nie pozwala Ci wziąć oddechu a zamiast powoduje ból czy kłucie lub ciężar
- zablokowałeś trudne emocje w ciele, masz blokadę w gardle, węzeł w żołądku lub drżenie w klatce piersiowej
- doświadczasz niepokoju, lęku, masz napady paniki lub wybuchy złości czy agresji
- masz przewlekłe bóle głowy, migreny lub innego rodzaju bóle fizyczne
- bardzo intensywnie doświadczasz czasu przedmenstruacyjnego i menstruacyjnego w aspekcie emocjonalnym lub/i fizycznym (miesiączki bardzo obfite i bolesne lub nieregularność)
- doświadczasz w bardzo dotkliwy sposób menopauzy
- Twoje życie intymne jest niesatysfakcjonujące lub doświadczasz niechęci do swojego ciała; nie akceptujesz swojego ciała
- radykalnie się odchudzasz, masz bulimię lub anoreksję; masz radykalnie nieadekwatną opinię dotyczącą własnego wyglądu
- doświadczyłeś straty bliskiej Ci osoby, poroniłaś ciążę lub straciliście dziecko w chorobie
- masz poczucie braku chęci życia i motywacji; przeżywasz depresje
- przeżyłeś traumę w życiu dziecięcym, która nadal rzutuje na Twoje dorosłe życie
- masz niejasnego pochodzenia objawy psychosomatyczne; nie potrafisz się relaksować i szukasz wewn spokoju
- czujesz że Twoje ciało jest martwe, bez życia; doświadczasz braku przyjemności w życiu
- nie doświadczasz miłości i bliskości w życiu, trudno jest Ci w kontaktach z innymiMasaż Lomi-Lomi wykonywany na oleju kokosowym, 90/120 minut

Masaż prenatalny z elementami lomi lomi nui na oleju kokosowym (wykonywany na boku lub na plecach w zależności od zaawansowania ciąży), 60/90 minut

Wesprzyj swoje ciało i zadbaj o relaks w tym szczególnym czasie dla Ciebie i Twojego dziecka. Masaż jest wykonywany w pozycji na boku lub na plecach gdy ciąża na to pozwala. Każda kobieta indywidualnie doświadcza ciąży i w różnym zakresie pojawiają się dolegliwości okołociążowe - przed masażem wykonuje krótki wywiad by zapewnić jak najlepsze warunki przyszłej mamie.

Efekty:
- rozluźnienie dolnego odcinka pleców
- poprawienie krążenia cyrkulacji płynów ustrojowych zapobiegające bolesności i puchnięciu nóg
- głęboki relaks i spokój emocjonalny Twój i Twojego dziecka
- likwidacja napięcia karku i szyi
- pogłębienie oddechu a przez to głębszy i spokojniejszy sen
- zmniejszenie dolegliwości napięcia brzucha
- obniżenie poziomu kortyzoli i regulacja gospodarki hormonalnej
- zapobieganie komplikacjom okołoporodowym

Jeśli patrzycie na swoje ciało i w ciąży ono wyglądało pięknie, takie okrągłe i kobiece a teraz gdy dziecko już się urodziło nie poznajecie siebie - pamiętajcie, że w trakcie połogu nie zajmujecie się odchudzaniem ciała i forsującymi ćwiczeniami fizycznymi. To czas regeneracji na głębokim poziomie - zmniejszanie się macicy tysiąckrotnie powiększonej by mogła donosić dziecko. Ten proces trwał 9 miesięcy, teraz wymaga przynajmniej 6 tygodni, by ciało wróciło do dawnego wyglądu, elastyczności i zregenerowało się. Będziecie odczuwały silne obkurczanie się macicy i schodzenie się kości miednicy. Niech Was nie zaskoczy że Wasze biodra mogą zostać szersze, bardziej kobiece. To co warto robić, to ćwiczyć mięśnie Kegla, które zostały bardzo nadwyrężone podczas porodu oraz dużo chodzić by usprawnić układ limfatyczny i krwionośny. W pierwszych dwóch tygodniach połogu działa nadal hormon relaksyna, wiec warto wspartym hormonalnie regenerować się nie tylko odpoczywając. Jednak to Wasze ciało da Wam sygnał kiedy faktycznie możecie zająć się ćwiczeniami.

Po 6 tygodniach przyjdzie moment na zrzucanie kilogramów, drenaże limfatyczne odprowadzające chłonkę i bańki chińskie likwidujące nadmiary tkanki tłuszczowej, który się odłożył. Wcześniej polecam Wam masaże delikatne i relaksacyjne, by wesprzeć regenerację i usunąć napięcia w okolicy krzyża i lędźwi oraz zastoje limfy.

Z każdym masażem czy ćwiczeniami weźcie pod uwagę by nakarmić dziecko przed, ponieważ do 2 godzin po masażu czy ćwiczeniach wszystkie składniki przemiany materii i toksyny, które chcemy usunąć z organizmu, będą w mleku.

Indywidualne sesje medytacyjno-oddechowe, 45/60 minutinne zabiegi

MASAŻE LECZNICZE