Masaże lecznicze

Masaż to również rozwiązanie pewnych dolegliwości, takich jak:

 • redukcja bólu odcinka lędźwiowego i sztywności odcinka dołu kręgosłupa
 • redukcja chronicznego zmęczenie i problemów oddechowych spowodowanych napięciem mięśniowym w okolicach odcinka piersiowego i przepony
 • Aktywacja systemu immunologicznego i detoksykacja organizmu poprzez pobudzenie funkcjonowania układu limfatycznego, redukcje zastoju chłonki i redukcję opuchlizny
 • Zmniejszenie niepokoju i lęków w stanach depresyjnych czy nerwicowych po przez wyciszenie układu nerwowego i zwiększenie wydzielani hormonów szczęścia
 • Wsparcie leczenia rehabilitacyjnego po złamaniach, czy długotrwałej bezczynności
 • Ulga w bólach migrenowych, redukcja częstotliwości nawracania migren
 • Natlenowanie organizmu i odżywienie tkanek i organów wewn całego organizmu, poprzez zwiększenie cyrkulacji krwi
 • Wsparcie podczas ciąży, porodu oraz w trakcie połogu - zmniejszając bóle krzyżowe oraz ułatwiając przebieg porodu a potem regenerację i kurczenie się macicy w połogu
 • Wsparcie pracy rehabilitacyjnej dzieci ze wzmożoną spastyką narządu ruchu poprzez wyciszenie układu nerwowego
 • Regeneracja, wzmacnianie i budowa tkanki mięśniowej
 • Odchudzanie i modelowanie ciała
 • Wsparcie okołotreningowe i w czasie regeneracji pomiędzy treningami
 • Poprawienie wyglądu i ukrwienia całej skóry
 • Wzrost elastyczności stawów
 • Regeneracja tkanek i szybsza redukcja blizn po operacjach

MASAŻ POWIĘZIOWY

Terapia uwalniania powięziowego jest metodą głębokiej pracy z ciałem. Jej celem jest poprawa jego funkcjonowania. Ale nie tylko. Intensywność terapii sprawia, że uwalniają się także stłumione emocje. Następuje również wzrost świadomości własnego ciała (napięcia, bólu, asymetrii, oddechu oraz wzorców ruchu czy postawy). Jest to wiedza na temat włąsnego ciała - jak funkcjonuje i jak powoduje że doświadcza pewnych dolegliwości lub bólu.

Na czym polega terapia mięśniowo – powięziowa
Podczas sesji klient jest proszony by podczas pracy na tkankach pogłębiał oddech wspierając rozluźnianie powięziowe. Terapia mięśniowo-powięziowa oparta jest na koncepcji taśm anatomicznych, stworzonej przez fizjoterapeutę Toma Myersa. Żeby ją zrozumieć, można wyobrazić sobie namiot trzymający się prosto i stabilnie dzięki odpowiednio napiętym linkom.
Podobnie jest z naszym ciałem: funkcje linek pełnią taśmy anatomiczne złożone z tkanki łącznej, na którą składają się powięzi i mięśnie. Od ich wzajemnego napięcia zależą: postawa, ruch, jego zakres, styl chodzenia, możliwość ciała adaptacji do zmieniających się warunków otoczenia.

Z jakich powodów nasze taśmy anatomiczne stają się nieodpowiednio napięte.
Jeśli długo przebywamy w jednej pozycji, można powiedzieć, że nasze mięśnie i powięzi „sklejają się”. Płyny, dzięki którym w naturalny są sposób ruchome, wysychają. Konsystencja żelu zamienia się w zol, który jest czymś w rodzaju sztywnej sklejającej wszystko do siebie mazi. Wtedy tkanki się sklejają i pojawiają się dolegliwości bólowe.

W jaki sposób techniki mięśniowo-powięziowe mogą nam pomóc?
Techniki te stworzono po to, żeby rozdzielić te „sklejone” struktury, pouwalniać je od siebie wzajemnie. One nie tylko przywierają do siebie i nieruchomieją, ale wręcz się zrastają poprzez włókna kolagenowe, które wyglądają jak białe niteczki i łączą mięsień z mięśniem, powięź z powięzią.

Właśnie te włókna kolagenowe są powodem utraty pełnego zakresu ruchu. Terapia uwalniania mięśniowo-powięziowego ma na celu rozdzielenie tych zrośniętych ze sobą struktur. Sprzyja to ponownemu nawodnieniu i odwróceniu procesu utwardzania tkanek. Dążymy do tego, żeby ciało znowu było elastyczne, dobrze ukrwione i odżywione.

Jak wygląda diagnoza i sesja terapeutyczna?
Diagnoza opiera się na wiedzy o taśmach anatomicznych, które wzajemnie napinają się i oddziałują na siebie. Według tej koncepcji miejsce bólu często znajduje się daleko od przyczyny.
Taśmy gdzieś „zlepiają się”, ale pociągają, powodując ból, zupełnie w innym. Na przykład taśma powierzchowna tylna zaczyna się na podeszwie stopy, idzie poprzez ścięgno Achillesa, mięśnie łydki, mięśnie tylne uda, mięśnie pośladkowe, wchodząc na plecy aż do czepca ścięgnistego na głowę i do brwi. Jeśli taśma anatomiczna „sklei się” nam w stopie, ból odczujemy w odcinku lędźwiowym kręgosłupa.

Terapia uwalniania mięśniowo powięziowego to uwzględnienie całości: ciała, emocji i umysłu. Z tymi elementami możemy pracować poprzez ciało.
Zaczynamy od ciała, a uwalnianie emocji psychosomatyczne pojawia się samoistnie, bo jest to tak głęboka praca. Dzieje się to szybciej i mocniej, im mniej ja o tym wspomianam a Klient mniej oczekuje.

Ile sesji jest wymagane do znaczącej poprawy?
Pierwsze spotkanie z reguły jest dłuższe. Potrzebuje czasu na wywiad z czym klient przychodzi i jakich dolegliwości doświadcza.  Musimy również się poznać.  Praca z ciałem to spotkanie intymne. Odkrywamy swoje słabości i dosłownie ciało.  Dbam o to, by każdy poczuł się dobrze i bezpiecznie i rozumiał dlaczego takimi technikami pracuje.
Juz po pierwszej sesji następuje znaczna zmiana samopoczucia lub ustanie bólu.  Duża część bólu znajduje się w powięziach powierzchownych,  z którą pracujemy w pierwszej kolejności, więc efekty są bardzo szybkie. Z drugiej strony budujemy świadomość ciała klienta, by samodzielnie rozpoznawał momenty, gdy pojawia się napięcie czy ból w ciągu codziennych czynności. Świadomość ciała to zarówno czucie rozluźnienia ale i napięcia.  Często pod dotykiem czyjejś dłoni dopiero czujemy jak bardzo jesteśmy obolali.  To dobry znak, wraca nam czucie.
Praca cotygodniowa by ciało zintegrowalo zmiany jest najbardziej wskazana. Czasami możemy pracować co kilka dni. Zadaje często proste ćwiczenia do domu, które klient sam wykonuje -budujemy razem samodzielność w radzeniu siebie z własnym ciałem i nawykami.

Podsumowując: z reguły w pierwszych dwóch/trzech spotkaniach następuje znaczna poprawa a często odkrycie źródła problemu. Z mojego doświadczenia im mniej oczekuje, że coś się wydarzy szybko, tym więcej się wydarza.

Masaż powięziowy uwalniający od chronicznego bólu jest wskazany w serii 6-8 sesji by weliminować i utrwalić zmiany po usunięciu bólu i nauczyć nowych schematów ruchowych, postawy oraz oddechu.

MASAŻ ANTYCELLULITOWY

Jest toujędrniający bańką chińską z aplikacją arniki: uda/pośladki/brzuch (wskazany w serii* 4-6 masaży), 90/120 minut

Masz ochotę na gładkie uda i piękne pośladki o każdej porze roku, nie tylko gdy ubierasz kostium kąpielowy?

Masaż wykonywany bańką chińską jest rewelacyjną metodą pozwalającą na wygładzenie skóry już po pierwszych ruchach na Twoim ciele. Jeśli dodatkowo Twoje ciało zatrzymuje wodę, ten głęboki masaż ją usunie podczas pierwszego zabiegu.

Masaż wykonujemy na udach, pośladkach - są to standardowe miejsca gdzie najczęściej kumuluje się tkanka tłuszczowa i sprawia, że skóra nie wygląda ładnie a pod delikatnym dotykiem można wyczuć grudki. Jeśli masz kłopot i u Ciebie cellulit jest widoczny i w innych miejscach, jak brzuch, ramiona czy plecy - każdy kawałek ciała jest wskazany do zastosowania bańki chińskiej. Dobieramy odpowiednią wielkość w zależności na jakim obszarze ciała pracujemy a także od wrażliwości klientki. Pierwszy masaż w zależności od stadium cellulitu może być bolesny, ponieważ rozbijamy po raz pierwszy złogi tkanki tłuszczowej i uwrażliwiamy ciało wprowadzając wzmożone krążenie krwi i limfy w obszary, które były słabo odżywiane

15minut na jeden fragment ciała wystarcza byś nie musiała się wstydzić i ukrywać swojego ciała i by rozbić warstwę zbitej tkanki tłuszczowej. Na cały zabieg przód-tył (uda-pośladki) musisz zarezerwować 1,5 godziny. Ważnym elementem masażu jest nie tylko rozbicie tkanki tłuszczowej ale uruchomienie procesu usuwania toksyn i obudzenie układu limfatycznego oraz całego obwodowego krążenia krwi całego organizmu.

Umów się na serię 4-6 masaży, by zlikwidować cellulit. Masaż wykonywany jest raz w tygodniu by pozwolić ciału się zregenerować i wydalić toksyny. Podczas sesji masaży przestrzegasz kilku zasad dotyczących diety: Duża ilość wody, mała ilość weglowodanów i tłuszczów, duża ilość ruchu.

DRENAŻ LIMFATYCZNY wybranych elementów ciała (wskazany w serii* 4 masaży po urazach czy obrzękach cukrzycowych), 60/90 minutMASAŻ LECZNICZY Z ELEMENTAMI ĆWICZEŃ ROZCIĄGAJĄCYCH (wspierający zmianę nawyków postawy i dolegliwości bólu pleców), 60/90/120 minut

MASAŻ LECZNICZY PLECÓW, 40 minutinne zabiegi

MASAŻE RELAKSACYJNE